Category Archives: vine

İnstagram internet Fenomenleri vine

Vine İle Ünlenen Fenomen Halil İbrahim Göker

Published by:

Halil İbrahim Göker, günümüzde son dönemlerde vinefenomenlerinden birisi olmayı başaran isimler arasında yer almaktadır. Annesi ve babasıyla birlikte Çorum’da yaşayan Göker daha sonra İzmir’e taşınmıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünde eğitim gören fenomen çektiği vine videoları ile kısa sürede ünlü olmayı başarmıştır.
Çektiği vine videoları yaklaşık 450 tane olduğunu söyleyen Halil İbrahim Göker’in şimdilerde ise vineprofili üzerinden yaklaşık 450 bin takipçisi bulunmaktadır. Halil İbrahim Göker tutmayan vine videolarının da olduğunu söylemektedir. Bu tür vine videolarını profilinde barındırmayıp facebook üzerinde yayınladığını söylemektedir. Vine üzerinde iphone ve samsunggalaxy cihazlarının etkilerinden bahseden Göker vine çekmek için iphone cihazının daha etkili olduğunu da söylemiştir.
Ayşe Hutun isminde bir twitter fenomenin ilk olarak revine yapması üzerine vinefenomenliğinin başladığını söyleyen Göker daha sonra birçok kişinin kendisine gel birlikte fenomen olalım teklifinde bulunduğunu ifade etmektedir. Halil İbrahim Göker çektiği vine’lar ile vine fenomenliğine devam etmekte ve her geçen gün sosyal ağlarda takipçisini artırmaktadır.

Vine, Twitter sitesinin 2013 yılının ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz olarak kullanılan bir uygulamasıdır. Uygulama kullanıcının maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden çekilen her video Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilir. Çekilen videolar ve şahane arayüzü ile bu uygulama Dünya’da ve Türkiye’de günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. Twitter 27 Ekim 2016 tarihinde uygulamanın ne yazık ki kapatacağını duyurmuştur. bununla beraber aykut elmas, halil ibrahim göker gibi vine fenomenleri artık videolarını facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarından paylaşacaklardır.

İnstagram internet Fenomenleri vine

KOMİKLİĞİYLE ÜNLENEN FENOMEN AYKUT ELMAS

Published by:

İnternette ve sosyal medyada binlerce insanlar paylaşım yapıyor ve bu paylaşımlar kah güldürüp kah ağlatıyor. Bazen de oldukça düşündürüyor. Bu insanlar bazıları paylaşımlarıyla o kadar ünleniyor ki televizyonlarda oyunculuğa başlamak için teklif bile alıyorlar. Bunlardan biri de Aykut Elmas. Aykut elmas ilk olarak ünlenmeye vine adlı uygulamayla başlamıştır. Vine, Twitter’ın 2013 Ocak ayında ücretsiz bir uygulamadır.. Vine üyelerinin, maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu videolar facebook veya twitter üzerinden de paylaşılabilir. İşte bu vine uygulamasında kısa kısa videolar çekerek komiklikleriyle ünlenen aykut elmas, başta kızların olmak üzere herkesin beğenisini kazanmıştır. Çünkü her kesimde insanı anlatan, gerçekten herşeyi olduğu gibi yansıtan bu videolar insanlar için yapmacık değildi. Aykut elmasın ise havalı olmayan, merhametli ve bizim gibi insanlardan oluşu özellikle genç, yaşlı herkesi kendisine izlettirdi.

Aykut elmas vineda paylaştığı videoları instagramda da paylaştığı bir hesabı var. Artık daha çok instagramda video paylaşıyor. İnstagramda tam 1,9 milyon takipçisi vardır. Ve bu zamana kadar 543 gönderi yayınlamıştır. Twitter’da ise www.twitter.com/onudabitirin adresinden ulaşabileceğiniz aykut elmasın instagram hesabının adı @4uncutekil . 1991 yılında Kütahya’da doğmuştur. Memur bir babası vardır. ikinci çocuk olarak dünyaya gelmiştir. Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi’nde okumuştur. İzmir de Ege Üniversitesin de Halkla İlişkiler Bölümünde 3. Sınıfı okumaktadır. Kendisi gibi oldukça tanınan en yakın arkadaşları İbrahim Göker ve Uğur Can Akgül’dür.  Oldukça yakın olan üç arkadaş hep beraber de video çekip paylaşım yapıyor. Volkan diye bir arkadaşının aykuta bu tarz videoları izletmeye başlaması ile sosyal medya macerasıda başlamıştır.  Oyunculuk eğitimi almamıştır. İzmirde bir öğrenci yurdunda kalmaktadır.  TRT’de belli projelere dahil olmuştur. Hala yeni yeni videoları gelen aykut elmasla yapılan röportajda kendisinin videoları çekmek için araştırma yaptığını, özellikle konu aradığını söylüyor. Ayrıca bir videoyu çekmesi 15-20 dakikasını aldığını ve konsept çalıştıklarını söylüyor. Bunun dışında aykut elmasın kadın hayranları da oldukça fazla. Her genç kız aykut elmasın sevgilisinin olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Bilinenlere göre aykut elmasın şimdilik bir sevgilisi yok.

Kapalı havalara isyan eden O adam

A video posted by Aykut Elmas (@4uncutekil) on

İlişki durumuyla ters orantılı kısmet potansiyeli w/ @ugurcanakgul

A video posted by Aykut Elmas (@4uncutekil) on

Twitter vine

Ali Ağaoğlu sosyal medya fenomenleriyle yemek yedi!

Published by:

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da kendisiyle buluşmak isteyen kullanıcılarla kahvaltıda buluştu. Kadir Doğrubakar (@odunherif), Nafer Ermiş (@pratikbibilgi, @birdahabak), Halil Söyletmez ve Ceyhun Kırdemir’in katıldığı kahvaltı için Twitter fenomenlerinin ricasını kırmayan Ali Ağaoğlu, fenomenleri evlerinden lüks araçlarıyla aldırdı. Continue reading

Facebook Google İnstagram Twitter vine youtube

Sosyal Medyanın Sabun Köpüğü Ünlüleri

Published by:

Bir video youtube yüklenir ve milyonlarca kişi izler. Akşam ana haberde  günün olayı diye yayınlanır. Ya da alakasız bir haber sosyal medya tiye alınır ve milyonlarca capsi yapılır.

İşte size onlardan birkaçı!

Sosyal Medyanın Sabun Köpüğü Ünlüleri

1- Anlayamazsın: Bir çocuğun çok ucuz(!) sevincini tüm Türkiye olarak yaşadık!

2- Piston aşağı indi: Şoförü çok yanlış anlayan yolcular.

3- Flash Tv’nin gazanı gelip susmayan kadın!

4- Koreli kızın yağmurlu tanışması

5- Çay satan pazarlama dehası çocuk.

6- Şahan Gökbakar’ın Kalbimin Tek Sahibine yorumu.

 

7- Zamane erkek ve kadınları eleştiren teyze.

 

8- Kilisede Ankara’nın Bağları

9- Yol soran kedi

Devam edecek..

Facebook İnstagram Twitter vine youtube

5 Yaşında Fenomen!

Published by:

Henüz beş yaşında olan Güney Koreli Brenna Youn, popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da ABD’li oyuncu Cameron Diaz ile aynı takipçi sayısına sahip.

1 milyondan fazla kişi tarafından takip edilen Youn, kimi zaman elindeki laptopuyla kimi zaman da lüks markalı otomobillerin önünde poz verirken görülüyor.

Güney Koreli Brenna Youn2 Güney Koreli Brenna Youn3 Güney Koreli Brenna Youn4

Vine’da 305 bin, Facebook’ta ise 210 bin takipçisi olan Youn, Malezya, Singapur, Endonezya’da büyük ilgi görüyor.

Youn ailesi, Güney Kore’de yaşıyormuş, ancak mayıs ayında Dubai’ye yerleşmişler.

Minik kızın meşhur olması, annesinin Vine’a videosunu yüklemesiyle başlamış.

Gittikçe ilgi çeken Youn, popülerliğe o kadar çok alışmış ki bir alışveriş merkezine gittiğinde insanların kendisiyle fotoğraf çektirmemesi garibine gidiyor.

vine

Bu da Vine Fenomeni : JESSICA VANESSA

Published by:

JESSICA VANESSA, Hayatını kalça sallayarak kazanıyor. Her şey vine’da poposunu sallayarak video çekmesiyle başladı. Kalçaları o kadar popüler oldu ki takipçi sayısı günden güne arttı. Videoları sosyal medyada popüler olunca reklam da almaya başlayan JESSICA VANESSA, asıl mesleği olan anaokulu öğretmenliğini de bıraktı.

Videoları izleyince isabet de olmuş hani dedim:(

İşte  Jessica Vanessa ve kalçası…