Category Archives: Net Güzeli

İnstagram internet Fenomenleri Net Güzeli

İnstagram’da Fenomen Olmuş Köpeklerin Hesapları

Published by:

23 Mart Ulusal Köpek Günü’ne hitaben hayvan sevgimizi bir kademe daha yükselterek bu instagram hesaplarından içinize en yakın geleni takibe almalısınız. Herkes köpekleri evlerinde tutmaktan hoşnut değil, ama en iyi şey nedir? Köpeklerle yaşayanların hayatlarına ve üstelik tatlı sevimli köpeklerine bir göz atmak. İnstagram aracılığıyla bu artık mevcut. Eğer köpek seven biriyseniz sosyal platformun en büyük yıldızlarıyla karşılaşmışsınızdır. Aralarında Maroo Taro’nun , 2.5 milyon takipçiyi geçen tunası benzeri var. Bununla birlikte yavru köpekleri sahiplenmek isteyenlere özel instagram hesapları var ve bunları takip ederek belki sizde onların yetişmesinde katkıda bulunursunuz. Instagram’ın Marus ve Tunas’tan farklı olarak, bu yavrular 200 bin takipçiye ulaşmışlardır.
@QUINCYFOX – 21K: Bir tilkiyi andıran bu sevimli köpek fotoğraf atıldığından binlerce takipçiye ulaşıyor.
@TOBY_LITTLEDUDE – 140K: Beyaz tüyleri olan bu sevimli köpeğin hayranları çok
@UNDERPANTSTHEDOG – 29.5K
@POOCHOFNYC – 45.5K
@ MISSYMINZI- 49.4K: kendisinden üç ayaklı küçük soruncu olarak bahsediliyor
@LUOUBOUTINANYC – 156K: Kısacası Louboutina ya da Loubie , Big Apple çevresindeki maceralarından “The Hugging Dog” takma adını kazandı .
@RENECHARLESNYC – 74.2K: “Kusursuz Fransız” Ren-Charles’in tatlı bir kalbi var
@BLEUINTHEBURG – 23,6K: loganı #oneeyedcare ile yaşayan Bleu, Brooklyn’de lüks bir konser verdi .
@ELVISTHEKINGHALE – 97.5K: Etkileyici 17.6 milyon takipçisi olan @luhhale’den farklı olarak Elvis, Instagram köpek dergisinin henüz kralı değil.
Bunlar gibi daha instagramda fenomen olmamış tonlarca köpek vardır. Peki siz bunları fenomen yapmak istemez misiniz? Ayrıca bu köpekler birbirinden sevimli ve takip edilmeye değerler.

İnstagram internet Fenomenleri Net Güzeli

Lady Gaga’nın Paylaşımı Türkiye’de Çok Konuşuldu

Published by:

Ünlü sanatçı Lady Gaga geçtiğimiz haftalarda @gagadaily adlı instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla özellikle türkiye’de çokça konuşuldu. Peki ülkemizde bu fotoğrafın bu kadar konuşulmasının sebebi neydi?

Paylaştığı fotoğrafta bozkurt işareti yapan ünlü isim türklerin şaşkın ifadeleriyle yorumlandı. Hal böyle olunca en dikkat şey sadece eli olmuştu. Belki de lady gaga bu işareti başka bir anlamda yapmıştır, kimbilir! 1986 doğumlu Söz yazarı ve şarkıcıdır. Pop ikonu Lady Gaga’nın ilk albümü ‘The Fame’, ‘Just Dance’ ve ‘Poker Face’ şarkılarından oluşuyordu. The Fame Monster eseri için Grammy e aday gösterildi. New York Üniversitesi Tisch Sanat Okuluna devam etti.  Orda müzik okudu ve şarkı yazma becerileri kazandı. İlk albümü ” The Fame” büyük bir başarıydı. ve tek başına “Poker Face” hemen hemen her ülkede, listelerin üst sıralarında yer aldı. Lady Gaga, o tarihten itibaren Tony Bennett’le bir işbirliği yaptı. Amerikan Korku Hikayesi dizisindeki performansı da dahil olmak üzere sonraki albümler için beğeni topladı ve Kontes rolüyle Altın Küre kazandı. Gaga, 4 yaşına kadar piyanoyu çalmayı öğrendi. 11 yaşındayken Manhattan’daki Juilliard Okulu’na kabul edildi. ilk performansını 14 yaşında New York’ta bir gece kulübünde gerçekleştirdi. 2007’de 20 yaşında Gaga Britney Spears de dahil olmak üzere diğer sanatçıların söz yazarı olarak çalışmaya başladı. R & B şarkıcısı Akon , Gaga’yı “Lady Gaga ve Starlight Revue” adlı yaratıcı bir gösteri yaparken keşfetti. Lady Gaga’nın ilk single’ı “Just Dance”, 2008 yılının başında radyoda çaldı. ” The Poker Face” ve “Just Dance” şarkıları onun şöhrete kavuşmasını sağladı. Her iki şarkı da Lady Gaga’nın albümünün çoğunu yazan Akon’un bağlı şirketi RedOne tarafından üretildi.

Gaga, ertesi yıl, sekiz şarkının bulunduğu The Fame Monster adlı bir albüm çıkardı ve onu 2011 yılında çıkardığı Born This Way izledi . 2013 yılında Lady Gaga üçüncü stüdyo albümü Artpop’u piyasaya sürdü . Ekim 2016 yılında, Gaga’nın beşinci stüdyo albümü Joanne çıktı. Gaga, yapımcı Mark Ronson ile işbirliği yaparak Gaga doğmadan önce hayatını kaybeden babasının kız kardeşi Joanne Germanotta’nın adını taşıyan bu albümde bir bakıma kendi hayatından satırları paylaştı.

internet Fenomenleri Net Güzeli youtube

Youtube’nin Vlog Fenomeni Tess Christine

Published by:

Youtube’nin Vlog Fenomeni Tess Christine

2011 Nisan ayında YouTube kanalına başladı . güzellik ve moda üzerine videolar çekerek milyonlarca abone kazanmıştır. Büyüdüğü süreçte dansla ilginlenmiştir. Hatta okulunda dans ekibi için seçmelere katılmıştır. Minnesota’da bir okuldan Halkla İlişkiler dalında lisans derecesi ile mezun oldu. bir dönem İngiltere’de yurtdışında okudu. Nick adında bir kardeşi vardır. sık sık onu ve Instagram üzerinde sevgilisi fotoğraflarını yayınlıyor. Kendisi meslek olarak da youtube kanalını kullanıyor. Amerika birleşk devletlerinde wisconsin’de doğmuştur. 24 haziran 1991 doğumludur. 26 yaşındadır. Saç rengi koyu kahvedir. göz rengide saç rengi gibi koyu kahvedir.
Tess Cristine ile bir röportaj yapılmış ve birçok soru yöneltilmiş. İşte merak edilenler ve yanıtları:

Kanalınıza başlatmaya nasıl karar verdiniz?
Elle ve Blair Fowler kanallarında bir hediye çektiler. bende seçilmek için hızlı bir stil videosu hazırladım ve yayınladım. Daha fazla video göndermeye başlamam gerektiğini söyleyen bazı yorumlar aldım. Bir süredir YouTube’da güzellik uzmanlarını izliyordum ve her zaman başlamayı düşünmüştüm, ancak yorumlar beni teşvik etti ve 2011 yılının Nisan ayında kanalımı başlattım.

Güzellik felsefeniz nedir?
Makyajın güzelliğini arttırmak için yapılması gerektiğine inanıyorum.

nereden fikir veya ilham alıyorsunuz?
Videolarım için, dergilerden ve ünlülerden ilham almaya bayılırım. En sevdiğim videolarımdan bazıları “göründüğüm” videolardan oluşuyor. Hayran olduğunuz insanların saçlarını ve makyajını yeniden oluşturmak çok eğlenceli. Minnesota’da yaşıyorum ve değişen renklerden ve iklimlerden ilham almak gerçekten güzel. Fikirlerim yoksa, hep izleyicilerimi dinlerim. Video talebinde bulundukları zaman ne kadar heyecanlandıklarını görmek benim için çok faydalı oluyor.

Favori güzellik uzmanlarınızdan bazıları kimlerdir ve kanallarını neden seviyorsunuz?
Pixi2woo’nun Tanya Burr, şimdiye kadar gördüğüm en yetenekli makyaj sanatçısı . Makyaj dersleri şaşırtıcı ve ondan çok şey öğrendim. Artı, çok tatlı, hoş bir insan. Andreaschoice’dan Andrea, benim en sevdiğim kişilerden biri çünkü çok komik. DIY videolarını çok seviyorum – çok yaratıcı!

Facebook adresi: facebook.com/Tess-Christine-17681887243778/
Twitter adresi: twitter.com/tesschristine
instagram adresi: instagram.com/tesschristinexo/?hl=tr
youtube kanalı: youtube.com/user/Tesschristine123

Bu adreslerden tüm fotoğraf ve videolarına ulaşabileceğiniz ve içeriklerini görebileceğiniz tess’in fenomenliği her geçen gün ilerlemektedir.

internet Fenomenleri Net Güzeli youtube

Bülent Ersoy’un Sosyal Medya Videosu Yıktı Geçirdi

Published by:

Ünlülerin sosyal medya paylaşımlar insanları bazen üzüyor bazen ise oldukça mutluluk verici olaylarıyla sevindiriyor. Ama bazen çok komik videolar paylaşan ünlüler tüm sosyal mecrayı gülmekten kırıp geçiriyor. Ünlülerin bir bölümünün sosyal medya ile arası oldukça iyidir. Ama çoğu ünlü özel hayatlarını paylaşmayı sevmediklerinden sosyal medyayı çok sık kullanmaz veya bunlardan en az birini kullanmayı tercih ederler. Bülent ersoy da sosyal medyayı çok sık kullanmayan ünlülerden sadece biri. Kendisi hakkında açılan davalar ile, büyüleyici sesiyle çok konuşulan diva geçenlerde snapchat efektlerinden biriyle videosunun paylaşılmasıyla herkesi çok güldürdü. Snapchat yeni yeni gelişen bir sosyal medya olduğundan artık herkes buraya akın ediyor ve kullanımının en inceliklerini öğrenmeye çalışıyor. Aynı zamanda kullanıcılarına kısa videolar çekme imkanı veriyor. Bu çekilen videoları ise kullanıcılar diğer sosyal medya hesaplarında paylaşma imkanı buluyor. Böylece oldukça geniş bir efekt yelpazesi olan snapchat herkes tarafından kullanılmaya başlandı. Kedi, köpek, ayı veya kar gibi efektleriyle herkesin gülümsemesini sağlıyor. Bülent ersoyda bu efektlerden biriyle görüntülendi. Magazin muhabiri Seyhan Erdağ geçtiğimiz günlerde snapchat uygulamasıyla çekilmiş olan bülent ersoy geyik efektli videosunu paylaştı. Bülent Ersoy videoda “Ama ben geyik olmak istemiyorum, geyiği sevmiyorum, tavşan olmak istiyorum. Sen niye beni böyle çekiyorsun ki” diyor. Sosyal medya kullanıcılarının oldukça ilgisini çeken bu video herkes tarafında oldukça izlendi. Bülent Ersoy 1952 yılında doğmuş bir ses sanatçısıdır. Türk halkı arasında ise diva lakabı ile tanınır. 1974’te Maksim Gazinosu’nda sahne almıştır. 8 yıl sahne yasağı aldıktan sonra tekrardan sahnelerde şarkı söylemeye geri döndü. Bugüne kadar bir çok konuda söylemleriyle dava açılan bülent ersoy hala bazen çok sevilen bazense hakkında bir çok söylemlerde bulunulan bir şarkıcıdır. En son onu şaka yapan bir tv programında izleme imkanımız oldu. Kendisine yapılan şakayı oldukça ağır bir şekilde karşılayan ve pozitfliğinden ödün vermeyen sanatçı bir kez daha gülür yüzünü ekranlara göstermişti. Günümüze kadar 30’a yakın albüm yayınlayan sanatçı aynı zamanda bir çok ses yarışmasında jürilik yapmıştır. Yorumlarıyla insanları bazen ağlatmış bazen sinirlendirmiştir.

internet Fenomenleri Net Güzeli Twitter

Düşündürücü Sözleriyle Fenomen Olan İstiklal Akarsu

Published by:

Her geçen gün geçtikte sosyal medya fenomenlerinin sayısı büyük bir hızla artıyor. Bunun sebebi artık gündelik konularda bir çok kişinin görüşünü halk olarak takip etmemiz veya insanların söyledikleri şeyler ile gülmeye çalışmamız. Twitter, instagram veya facebook gibi sosyal medyalarda insanlar siyasi, sosyal veya bildiği bir çok bilgiyi başka insanlarla paylaşıyor. Böylece hem başka fikirlerden ilham alıp hemde fikir sahibi oluyoruz. Bunun en iyi örneğini nat geonun türkiye twitter adresinden alabiliriz. Bazen paylaştığı fotoğraflarla içimizi ısıtan bazen ise bilgi dolu yazılarıyla beynimizi dolduran bir hesap. Bunların dışında öyle insanlar var ki düşünceleri ile dikkat çekiyor. Bunlardan biri ise Twitter’da fenomen olan İstiklal Akarsu. istiklal akarsu oldukça gniş bir düşünceye sahip bir fenomen. 1976 yılında İstanbulda doğmuştur. Marmara Üniversitesi’nde iktisat okumuştur.

Fakat istiklal akarsu bu bölümü değil de bunun yerine yazmayı tercih etti. Her geçen gün yazıları öyle bir beğenildi büyük bir fenomen haline geldi. 2008 yılında kendine bir blog açarak buralarda düşüncelerini oldukça samimi bir dille anlattı. 2007 yılında bir arkadaşının tavsiyesi ile twitterla tanıştı ve sonrasında ise bu onu büyük bir tanınmaya götürecekti. Hatta o kadar ünlü oldu ki artık kendi bir kitap çıkarma zamanı gelmişti. Bir kitap iki kitap derken, kendi yazdığı yazılardan oluşan bir çok kitap çıkardı. Bıunlar Ben Bir Alex Değilim, Olur Öyle ve Olsa Dükkan Senin kitapları vb. Hatta twitterdaki diğer fenomenlere istiklal akarsuyu sorduklarında cevapları aynen şöyle oluyor; “İstiklal, önce Twitter’dan tanıdığım, sonra etkinliklerde karşılaştığım, ama her karşılaşmada mutlaka sohbet ettiğim bir arkadaş, arkadaş demeye de dili varmıyor insanın, doğuştan dostmuş gibi bir hali var, her zaman samimi ve kendine özgü bir heyecan sahibi. Timeline’da ne zaman tweetini görsem mutlaka okurum ve hiç hayal kırıklığına uğramam. Tartışmasız Twitter’ın önemli parçalarından biridir. (Nafer Ermiş)” veya “Henüz fenomenliğin ayağa düşmediği dönemlerden beri takip ettiğim, örnek aldığım bir insandır kendisi. Herkese hitap edebilen mizahıyla ailemizden biri, adeta bir enişte gibi bir sıcaklık yayıyor. Kolay vazgeçilebilecek bir kalem değil. (Okan Vardarova)”. Böylece istiklal akarsu artık insanların kitaplarını imzalatmak için sıraya girdiği bir yazar. Hatta istiklal akarsuya yazar demek oldukça az olur.

 

Net Güzeli

Ünlülerin Zaman İçerisinde İnanılmaz Değişimleri

Published by:

Zaman insanları değiştiren ve durmak bilmeyen tek şeydir. Her insan zamanla değişir. Bazısı olumlu bazısı ise olumsuz yönde… Ünlülerde bazen bu olumsuz değişimlerin kurbanı oluyor. Estetikler, yaşlanma, yorgunluk derken hepsi zamanla o kadar çok değişiyor ki tanınmaz hale gelmiş oluyor. Ünlülerin değişimleri;

tarkan 1992 yılında ilk albümü olan yine sensiz albümünü piyasaya sürdü ve oldukça büyük bir çıkış yakaladı. Bu albümde çıkışını sağlayan ve çok beğenilen en önemli şarkı kıl oldum adlı parçaydı. 3 Aralık 2007’de, altıncı albümünü Metamorfoz satışa sundu. Bu albümdeki tüm şarkıları tarkan yazmıştır

Ebru Şallı plates eğitmenidir. Plates yaptırır ve bu tarz videolar çekip paylaşır. Aynı zamanda programlara çıkıp insanlara platesi öğretir sevdirir.

Popun kralı olarak tanın michael jackson 1958 yılında doğmuştur. 11 yaşında müziğe başlamıştır. Daha sonra çıkardığı müziklerle milyonlarca satış yapmıştır. 25 Haziran 2009 günü vefat etmiştir. Hala şarkıları çok severek dinlenmektedir.

Büyük ses sanatçısı bülent ersoy 1952 yılında dünyaya gelmiştir. Bir çok özel ders almıştır ve sesini bugünlere kadar çok güzel bir şekilde getirmiştir

1992 yılında dünyaya gelmiştir. Yeditepe üniversitesinde tiyatro eğitimine başlamış ve çocukluktan beri oyuncu olmayı istiyormuş. İlk olarak yaprak dökümünde oynamıştır.

Sihirli annemin çileği şimdilerde yine ufak rollerde oynamaya devam ediyor, eğitim hayatını ilerletiyor

Keloğlan tanıdığımız ünlü oyuncu şimdilerde oldukça yaşlanmış.

internet Fenomenleri Net Güzeli

Ünlülerin En Komik Snapchat Halleri

Published by:

Sosyal medya mecrası her gün çığ gibi büyüyor. İnstagram, facebook, twitter ve son yıllarda oldukça popüler olan snapchat… İnsanların iletişim kurmak, anlarını paylaşmak, takipleşmek ve en önemlisi eğlenmek için kullandığı bu sosyal medya dünyası oldukça büyük bir kitleye sahip. Dünyanın her bir köşesinden insanların, starların, doktorların ve sayabileceğimi bir çok farklı insanın içinde bulunduğu bu mecra bizleri çok güldürüyor. Özellikle internet fenomenlerinin espri dolu paylaşımları herkesin ağzında. Peki ünlüler bu sosyal medyaları ne kadar aktif ve nasıl kullanıyor. Bazısı oldukça eğlenceli pozlar verirken bazısı güzelliğine güzellik katıyor. Olukça komik anların yaşandığı snapchatte de olay aynı. Anlık olarak videoların, fotoğrafların paylaşıldığı bu sosyal medya komik efektleriyle herkesin gönlünü çaldı. En meşhur olanı köpek efektinden tutun yeni yeni her gün değişen efektlerine kadar snapchat çok popüler bir sosyal medya oldu. Kullanıcı yorumlarına bakılırsa olumsuz tek özelliği sürekli donmasıymış. Ama donma etme demeden kullanılan bu snapchatte bakalım ünlüler hangi paylaşımları yapmış.

unlulerin-snap-halleri-2

unlulerin-snap-halleri-6

unlulerin-snap-halleri-1

unlulerin-snap-halleri-2

unlulerin-snap-halleri-7

unlulerin-snap-halleri-5

unlulerin-snap-halleri-4

unlulerin-snap-halleri-1

Net Güzeli

Net güzeli olmak!

Published by:

İnternetin hayatımızın vazgeçilemez parçalarından biri olmasıyla birlikte bir sürü yeni kavramlar ortaya çıktı. Sanal hayat, sanal dünya, net, sosyal mecralar, facebook, twitter, instagram, vine, youtube, wattpad… Daha sayamadığımız o kadar çok tanımlama var ki… Bunlar ön plana çıkanlar… İşte bu sanal alemde diğerlerin daha fazla ön plana çıkan kişiler var. İşte biz onlara kısaca net güzeli dedik.

netguzeli.com kuruluş amacı da sanal alemin güzellerini burada duyurmak. Emekleme döneminde olduğumuzdan daha çok mevcutları paylaşıyoruz. Kendi başımıza yürümeye başladığımızda da net güzelleri ile ilk röportajları, ilk haberleri buradan duyurmak istiyoruz. Tasarımımız bile daha tam bitmedi. Logo bile seçmedik. Eksiklerimizi tamamlaya tamamlaya koşmaya başlayacağımız günlere desteğiniz ve anlayışınızla geleceğimize inanıyoruz.

Netguzeli.com