Category Archives: Twitter

internet Fenomenleri Twitter

Ebru Şallı’nın Sosyal Medya Paylaşımı Çok Şaşırttı

Published by:

Ünlülerin ilginç ve şaşırtıcı sosyal medya paylaşımları hız kesmeden devam ediyor. Özellikle ünlülerin ilişkileriyle yaşadıkları sansasyonel olaylar genelde magazin gündeminde yer alıyor. Bununla birlikte sıradaki sosyal medya paylaşımıyla insanları hayrete düşüren ünlü ebru şallı oldu. Ebru şallı en son cem yılmazla görüntülenmekteydi ve bir çok magazin gazetesi ve kanalı tarafından ilişkileri var tarzında dedikodular ortaya çıkmıştı. Cem yılmazdan öncesinde ise oldukça mükemmel bir şekilde ilerleyen sinan akçıl ebru şallı ilişkisi vardı. Hatta sinan akçılın ebru şallıya yazdığı şarkı hala dillerde. O şarkıyı seslendirirken birbirlerine olan bakışları da bu aşkı gözler önüne seriyordu. Fakat sonrasında ebru şallı ve sinan akçıl ikilisi ayrıldılar. Sonralarda ikiside farklı kişilerle takıldı ve net bir ilişkim var lafı kimseden çıkmamıştı.


En son ebru şallı twitter hesabından öyle bir tweet attı ki akıllara yeni soru işaretleri geldi. Ebru şallı eski aşkı sinan akçılı hala unutamadı mı? Attığı tweet de sinan akçılın ferah zeydan ile yaptığı düet ile söylediği biri bana gelsin şarkısını paylaşıyordu ve üzerine aynen şu notu eklemişti “belkide insan hayatında gerçek aşkı bir kere yaşıyormuş.” bu tweet ebru şallı ve hayranları tarafından farklı yorumlanırken başkaları ise bunu çok farklı yorumluyordu. Karar sizin…
Ebru şallı 1977 yılında doğmuş bir plates eğitmenidir. Ayrıca modellikte yapmaktadır. bununla birlikte öncelerde ozan orhonla evlilik yaşamıştır. 1996 yılında liseyi bitirmiştir. Lisesi nişantaşı kız meslek lisesidir. Bu ilerleyen süreçte ayrıca bir adet kitap yazmıştır. Bu kitabın ismi “hamilelikte sağlıklı ve güzel kalmak” idi. Aynı zamanda bir çok tv programının sunuculuğunu da üstlenmiştir. Diğer evliliği ise harun tanla olmuştur. Sinan akçıl ise bir müzisyen olarak başlamıştı tanınmaya. Hadisenin şarkılarının arkasında piyano çalıyordu. Ve hadiseyle olan aşkıyla tanındı. Sonraları ise şarkı söylemeye başladı. 1982 yılında doğmuştur.

internet Fenomenleri Net Güzeli Twitter

Düşündürücü Sözleriyle Fenomen Olan İstiklal Akarsu

Published by:

Her geçen gün geçtikte sosyal medya fenomenlerinin sayısı büyük bir hızla artıyor. Bunun sebebi artık gündelik konularda bir çok kişinin görüşünü halk olarak takip etmemiz veya insanların söyledikleri şeyler ile gülmeye çalışmamız. Twitter, instagram veya facebook gibi sosyal medyalarda insanlar siyasi, sosyal veya bildiği bir çok bilgiyi başka insanlarla paylaşıyor. Böylece hem başka fikirlerden ilham alıp hemde fikir sahibi oluyoruz. Bunun en iyi örneğini nat geonun türkiye twitter adresinden alabiliriz. Bazen paylaştığı fotoğraflarla içimizi ısıtan bazen ise bilgi dolu yazılarıyla beynimizi dolduran bir hesap. Bunların dışında öyle insanlar var ki düşünceleri ile dikkat çekiyor. Bunlardan biri ise Twitter’da fenomen olan İstiklal Akarsu. istiklal akarsu oldukça gniş bir düşünceye sahip bir fenomen. 1976 yılında İstanbulda doğmuştur. Marmara Üniversitesi’nde iktisat okumuştur.

Fakat istiklal akarsu bu bölümü değil de bunun yerine yazmayı tercih etti. Her geçen gün yazıları öyle bir beğenildi büyük bir fenomen haline geldi. 2008 yılında kendine bir blog açarak buralarda düşüncelerini oldukça samimi bir dille anlattı. 2007 yılında bir arkadaşının tavsiyesi ile twitterla tanıştı ve sonrasında ise bu onu büyük bir tanınmaya götürecekti. Hatta o kadar ünlü oldu ki artık kendi bir kitap çıkarma zamanı gelmişti. Bir kitap iki kitap derken, kendi yazdığı yazılardan oluşan bir çok kitap çıkardı. Bıunlar Ben Bir Alex Değilim, Olur Öyle ve Olsa Dükkan Senin kitapları vb. Hatta twitterdaki diğer fenomenlere istiklal akarsuyu sorduklarında cevapları aynen şöyle oluyor; “İstiklal, önce Twitter’dan tanıdığım, sonra etkinliklerde karşılaştığım, ama her karşılaşmada mutlaka sohbet ettiğim bir arkadaş, arkadaş demeye de dili varmıyor insanın, doğuştan dostmuş gibi bir hali var, her zaman samimi ve kendine özgü bir heyecan sahibi. Timeline’da ne zaman tweetini görsem mutlaka okurum ve hiç hayal kırıklığına uğramam. Tartışmasız Twitter’ın önemli parçalarından biridir. (Nafer Ermiş)” veya “Henüz fenomenliğin ayağa düşmediği dönemlerden beri takip ettiğim, örnek aldığım bir insandır kendisi. Herkese hitap edebilen mizahıyla ailemizden biri, adeta bir enişte gibi bir sıcaklık yayıyor. Kolay vazgeçilebilecek bir kalem değil. (Okan Vardarova)”. Böylece istiklal akarsu artık insanların kitaplarını imzalatmak için sıraya girdiği bir yazar. Hatta istiklal akarsuya yazar demek oldukça az olur.

 

Facebook İnstagram internet Fenomenleri Twitter

Adana’ya Gelen Hollywood Yıldızlarının Sosyal Medya Paylaşımı

Published by:

Geçtiğimiz günlerde Adana’ya gerçekleştirdikleri ziyaret ile Türkiye’de oldukça çok konuşulan Scarlett Johansson ve Chris Evans sosyal medya çokça beğeni gördü ve paylaşımları yapıldı. USO( United Service Organizations Inc.) etkinliği için Adana İncirliğe gelen hollywood yıldızları ABD askeri üssündeki askerler için geldikleri öğrenildi. İncirlik üssünü ziyaret eden ünlü oyuncuların Adana’daki hayranları ile fotoğraf çekilmekten kaçınmadı. Aynı zaman bu etkinliğe birde Maya DiRado,  Ray Allen, Craig Campbell de katıldı. Adana’daki insanların Scarlett Johansson ve Chris Evans’ın orada olduklarını öğrendikleri zamanki tepkileri oldukça komik sahnelere yol açtı. Buna oldukça şaşıran sosyal medya kullanıcılar “inanır mısınız şu an Scarlett Johansson ve Chris Evans adanada” gibi paylaşımlarıyla güldürdü. Bu ziyaretlerinin ardından ülkelerine dönen Scarlett Johansson ve Chris Evans Türkiye’de oldukça popüler olan iki ünlü isim. Peki kimdir Scarlett Johansson ve Chris Evans?

Scarlett Johansson Danimarka asıllı olan 1984 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. 1998 yılında oynadığı Atlara Fısıldayan Adam filmindeki rolü ile çok tanınmaya başlamıştır. 2003 yılında altın küreye aday gösterilmiştir.  Film kariyerine North adlı film ile başlamıştır. Match Point filmindeki karakteri ile altın küre için en iyi yardımcı aktris dalında aday gösterildi.

Chris Evans, 1981 doğumlu amerikalı oyuncudur. Muhteşem dörtlü seri filminden sonra oldukça dikkat çeken evans, aynı zamanda kış askeri filmiyle de oldukça tanınır. Evans’ın ilk önemli rolü Not Another Teen Movie’deki Jake WyIer karakteridir.

Oldukça güzel geçmişe sahip ve hala oldukça tanınan popüler yıldızlar Türkiye’ye bir daha geleceklerinin de altını çizdiler

 

Facebook Google İnstagram Twitter

Hayret-i mucip bir olay!

Published by:

Ne enteresan bir dünyada yaşıyoruz. Sosyal mecralar sayesinde hayret-i mucip ya dediğimiz bir sürü şey okumaya başladık.

İşte onlardan biri!

Kanada’da kız arkadaşı Elizabeth Gallagher ile birlikte dünya turu yapmak için bir dizi uçak bileti alan ancak seyahatten önce ilişkisi sona eren ve biletler yanmasın diye tatile götürmek için eski sevgilisi ile aynı adı taşıyan bir kadın aramaya başlayan Jordan Axani sonunda aradığını buldu.

23 yaşındaki Kanadalı öğrenci Elizabeth Gallagher, Axani’nin satın aldığı biletleri kullanmayı kabul etti.

ZATEN BİR SEVGİLİSİ VAR

27126838
Gallagher konu ile ilgili İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada Axani ile aralarında arkadaşlıktan öte bir şey olamayacağını çünkü zaten hali hazırda bir sevgilisi olduğunu söyledi.
Gallagher, sevgilisinin bu durumdan mutlu olmasa da gülümsemeye çalıştığını söylüyor.

Gallagher “Sevgilim Noel zamanı bir aylığına yabancı bir adamla ortadan kaybolacak olmamdan elbette mutlu değil, ancak o seyahat etmeyi ne kadar istediğimi biliyor ve gülümsemeye çalışıyor” dedi.

Genç kadın en başta bu fikrin “tamamen çılgınca” olduğunu düşündüğünü ancak Axani ile saatlerce telefonda konuştuktan sonra biletleri kullanmaya karar verdiğini söyledi.

‘TAMAMEN PLATONİK OLACAK’
Axani de gezi boyunca Gallangher ile aralarındaki ilişkinin “tamamen platonik olacağını” belirtti.

Axani ve Gallangher 21 Aralık’ta New York’tan başlayacakları gezi boyunca Milan, Prag, Paris, Bangkok ve Yeni Delhi’yi ziyaret edecek.

Kaynak:HÜRRİYET

Twitter

Twitter Fenomeni Trakya Kızanı İle Röportaj

Published by:

Twitter fenomeni Berke Üre namı diğer Trakya Kazanı ile röportaj yapmışlar. Facebook üzerinden gerçekleştirilen röportajı aşağıya aldık.

İşte röportaj!

SORDUĞUMUZ SORULARA TRAKYA KIZANI(Berke Üre)’NIN CEVAPLARI ŞÖYLE OLDU:

Berke twitter’ı ne zamandan beri kullanıyorsun çok banel bir soru ama merak edenler olacaktır 🙂

Twitter’ı ilk olarak 2008’de açtım fakat saçma diye kapattım. 2010’da tekrar yeni bir hesapla başlangıç yaptım yani tam olarak 2010’dan beri kullanıyorum.

Nasıl fenomen oldun, fenomen olmaya gerek duydun mu yoksa normal biri olarak mı sevildin?

Aslında fenomen olma çabam hiçbir zaman yoktu, sadece insanlar tarafından yazdıklarıyla, karakteriyle, her şey’i ile sevilen biri olmak için uğraştım.

Trakya Kızanı isimi nereden geliyor?

Trakyalıyım ve bizim orada çocuklara kızan diye hitap ediliyor, Trakya Çocuğu yerine yöremize uygun bir şey daha mantıklı olur 🙂

Kullanıcı adına göre tweetlerin fazla modern değil mi şiveli tweetler atmak neden istemiyorsun?

Sadece Trakya’ya hitap etmektense tüm bölgelere hitap etmek daha mantıklı geliyor. Arada Trakya şivelerine de yer veriyorum tweetlerimde.

Twitter’da fenomen olmak için birinden destek mi aldın yoksa kendi çabalarınla mı geldin?

Hiç bir zaman kimseden destek istemedim, kendi çabamla buradayım.

Twitter’da fenomen olmak için ne yapmak lazım kısa bir söylenti ile özetler misin?

Fenomenliği herkes takipçi sayısının çokluğuna göre değerlendiriyor. Bunun da etkisi var tabi, ama en önemlisi gündemde olan olaylarla ilgili tweetler atmak, kişisellikten çok twitter topluluğuna hitap eden tweetler atmak bunların ilk adımı.

Senin için twitter ne ifade ediyor, genelde saçmalamak derler?

Twitter benim için ayrı bir hayat, herkesten çok orada vakit geçiririm. Orası ayrı bir dünya, hiç görmeden sevebileceğin insan topluluğundan oluşan bir dünya 🙂

Sevenlerinin olması nasıl bir duygu, sıkıldığın zamanlar oluyor mu?

İnsan sevilmekten neden bıksın ki?

Evet, biraz dobra olalım; egon var mıdır?

Dışardan görenler egomun olduğunu söyler ama biraz benimle muhabbetleri olduğunda ne kadar samimi içten olduğumu anlarlar.

Çok teşekkürler, son olarak iletmek istediğin bir mesaj veya selam var mıdır?

Beni seven herkese selam yolluyorum, yani o 265 binlik küçük aileme 🙂

 

sosyalpedia.com

 

 

Twitter vine

Ali Ağaoğlu sosyal medya fenomenleriyle yemek yedi!

Published by:

Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da kendisiyle buluşmak isteyen kullanıcılarla kahvaltıda buluştu. Kadir Doğrubakar (@odunherif), Nafer Ermiş (@pratikbibilgi, @birdahabak), Halil Söyletmez ve Ceyhun Kırdemir’in katıldığı kahvaltı için Twitter fenomenlerinin ricasını kırmayan Ali Ağaoğlu, fenomenleri evlerinden lüks araçlarıyla aldırdı. Continue reading

Facebook Google İnstagram Twitter vine youtube

Sosyal Medyanın Sabun Köpüğü Ünlüleri

Published by:

Bir video youtube yüklenir ve milyonlarca kişi izler. Akşam ana haberde  günün olayı diye yayınlanır. Ya da alakasız bir haber sosyal medya tiye alınır ve milyonlarca capsi yapılır.

İşte size onlardan birkaçı!

Sosyal Medyanın Sabun Köpüğü Ünlüleri

1- Anlayamazsın: Bir çocuğun çok ucuz(!) sevincini tüm Türkiye olarak yaşadık!

2- Piston aşağı indi: Şoförü çok yanlış anlayan yolcular.

3- Flash Tv’nin gazanı gelip susmayan kadın!

4- Koreli kızın yağmurlu tanışması

5- Çay satan pazarlama dehası çocuk.

6- Şahan Gökbakar’ın Kalbimin Tek Sahibine yorumu.

 

7- Zamane erkek ve kadınları eleştiren teyze.

 

8- Kilisede Ankara’nın Bağları

9- Yol soran kedi

Devam edecek..

Facebook İnstagram Twitter vine youtube

5 Yaşında Fenomen!

Published by:

Henüz beş yaşında olan Güney Koreli Brenna Youn, popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da ABD’li oyuncu Cameron Diaz ile aynı takipçi sayısına sahip.

1 milyondan fazla kişi tarafından takip edilen Youn, kimi zaman elindeki laptopuyla kimi zaman da lüks markalı otomobillerin önünde poz verirken görülüyor.

Güney Koreli Brenna Youn2 Güney Koreli Brenna Youn3 Güney Koreli Brenna Youn4

Vine’da 305 bin, Facebook’ta ise 210 bin takipçisi olan Youn, Malezya, Singapur, Endonezya’da büyük ilgi görüyor.

Youn ailesi, Güney Kore’de yaşıyormuş, ancak mayıs ayında Dubai’ye yerleşmişler.

Minik kızın meşhur olması, annesinin Vine’a videosunu yüklemesiyle başlamış.

Gittikçe ilgi çeken Youn, popülerliğe o kadar çok alışmış ki bir alışveriş merkezine gittiğinde insanların kendisiyle fotoğraf çektirmemesi garibine gidiyor.

Twitter

Bu da Twitter Milyoneri!

Published by:

Her gün milyonlarca 140 karakterlik yazıların paylaşıldığı twitter diğer sosyal mecralar gibi birçok sürprizleri içinde barındırıyor. Bir gün tüm dünyanın tanıdığı bir internet fenomeni ya da twitter fenomeni olabilirsiniz.

Nasıl mı?

Milyonlarca twet atıldığı gibi milyonlarca da üyesi olan bu mecrada ön plana çıkabilmek öyle kolay değil. Biraz şans, biraz farklılık, yine biraz şans… Sizin anlayacağınız örnekler incelendiğinde öyle profesyonel çalışmalar yok. Aşağıya aldığımız Kris Sanchez’in hikayesi de çok karmaşık değil ama 7 milyon takipçiye ulaşmış ve başarı onu takip etmeye başlamış.

Peki Kris Sanchez ne yapmış?

“Aslında Twitter‘a sadece Britney Spears’ı izlemek için katılmıştım ve tweet atmakla ilgili en ufak bir fikrim dahi yoktu. Sonra bu tip ‘işte çarpıcı gerçekler’ tadında tweet atmak hoşuma gitti, hızla retweet almaya başladığında ise takipçilerim hızla çoğaldı” diyor.

Twitter’da UberFacts isimli bir hesap açan ve doğru ya da yanlış yaptığı tespitleri tweet’lerinde paylaşan 23 yaşındaki Kris Sanchez 7 milyon takipçiye ulaştı. Aslında yanıtı çok basit; hesabına 7 milyon insanı çekmeyi başaran Sanchez, attığı tweet’lerin arasında sponsor link’leri paylaştığı içerikler eklemeye başladı. Bu link’lere her tıklandığında ise Sanchez’in cebine para girdi. Böylece Sanchez, yılda 500 bin dolar kazanan genç bir girişimci oluverdi. İşleri iyice büyüten Sanchez, UberFacts isimli uygulamayı da geliştirip App Store üzerinden yayına sundu. Reklam gelirleriyle birlikte uygulamanın Sanchez’e getirdiği kazanç ise haftada 60 bin doları buluyor!

Kris Sanchez gibi hikayeler çok yakında ülkemizde de olmaya başlayacak. Olması için zamana ihtiyacımız var. Çünkü Türkiye’de en çok takipçisi olan Cem Yılmaz’ın bile Kris Sanchez kadar takipçisi var. 2012 yılında twitter üye sayısı 10 milyon olmamıştı. 2014’te 12 milyon olduğu söyleniyor. Yani her yıl 1milyon kişi twitter mecrasına üye oluyor ki tekil kişiler mi bilmiyoruz.

Velhasıl daha bunun için vakit var en azından benim öngörüm bu. Biz de ancak Ali Ağaoğlu gibi burs alabilen twitter fenomenleri olacak gibi görünüyor. En azından şimdilik.