Net guzeli » Ocak 2017

Monthly Archives: Ocak 2017

internet Fenomenleri youtube

Youtube Fenomeni Duygu Özaslan Kimdir?

Published by:

Duygu Artık sosyal mecralar arttıkça fenomenlerde bununla orantılı olarak artıyor. Herkes her sosyal medyada fenomen olmak isterken bazı sosyal medyalarla özdeşleşmiş belli fenomenler mevcuttur. Bunlardan el bilineni youtube fenomeni duygu özaslandır. Duygu özaslan youtube’da çektiği makyaj ve modaya dair videolarla erkek kadın demeden herkese kendini izletiyor. Sempatik tavrı ve güzel yüzüyle şu an youtube’da en çok izlenenler arasında yerini alıyor. Duygu özaslan 25 yaşında bir youtuberdır. Youtube kanalında adı ise itsmeduygu’dur. Kendisi 1991 yılında doğmuştur ve aynı zamanda bir vloggerdır. Kendisinin giyim ve takı markası vardır bu markanın adı da Doİstanbul’dur. Bu marka internet üzerinden satış yapıyor ve adreside doistanbul.co . Kendisi bu kadar sevilmesinin nedeni olduğu gibi görünmesi olduğuna inanıyor. Yapmacıklıktan uzak bir tavrı olduğunu ve bu youtube mecrasına arkadaşlarının tavsiyesi üzerine katıldığını söylüyor.

Youtube kanalında tam 626.478 abonesi var. Youtube kanalını açmadan önce İstanbul Üniversitesinde İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümünü okuyordu. Fakat youtube kanalını açtıktan sonra okuluda bıraktı. Artık youtube kanalının ismini duygu özaslan olarak kullanıyor  ve ikinci bir kanalı daha var. Bu kanalın adı da days ! Duygu özaslan youtube’da bu kadar popüler iken onunla reklam anlaşmaları yapan da çok tabiki.

Youtube 2005 yılında kurulmuş bir video sitesidir. İnsanlar burada kendilerine bir kanal açıp istediği her türlü videoyu burada paylaşabiliyorlar. Ayrıca bunları birçok sosyal medyada paylaşıp gülme imkanı buluyorlar. Bununla birlikte youtube para kazanılan bir mecra. Telefon numaranızı girip kişiselleştirmeden para kazanmaya imkan vermeyen youtube, tıklanma sayısı veya reklam gibi kriterlerden kanal sahiplerine belli bir miktar para ödüyor. Son seneler içerisinde kanal sayısı ve video sayısı tonlarca arttı. İlk kanal açanlar şimdi oldukça yükselişte ama yeni kanal açanlar bu konuda daha acemi oldukları için istedikleri sonucu bulamıyorlar.

internet Fenomenleri Net Güzeli youtube

Bülent Ersoy’un Sosyal Medya Videosu Yıktı Geçirdi

Published by:

Ünlülerin sosyal medya paylaşımlar insanları bazen üzüyor bazen ise oldukça mutluluk verici olaylarıyla sevindiriyor. Ama bazen çok komik videolar paylaşan ünlüler tüm sosyal mecrayı gülmekten kırıp geçiriyor. Ünlülerin bir bölümünün sosyal medya ile arası oldukça iyidir. Ama çoğu ünlü özel hayatlarını paylaşmayı sevmediklerinden sosyal medyayı çok sık kullanmaz veya bunlardan en az birini kullanmayı tercih ederler. Bülent ersoy da sosyal medyayı çok sık kullanmayan ünlülerden sadece biri. Kendisi hakkında açılan davalar ile, büyüleyici sesiyle çok konuşulan diva geçenlerde snapchat efektlerinden biriyle videosunun paylaşılmasıyla herkesi çok güldürdü. Snapchat yeni yeni gelişen bir sosyal medya olduğundan artık herkes buraya akın ediyor ve kullanımının en inceliklerini öğrenmeye çalışıyor. Aynı zamanda kullanıcılarına kısa videolar çekme imkanı veriyor. Bu çekilen videoları ise kullanıcılar diğer sosyal medya hesaplarında paylaşma imkanı buluyor. Böylece oldukça geniş bir efekt yelpazesi olan snapchat herkes tarafından kullanılmaya başlandı. Kedi, köpek, ayı veya kar gibi efektleriyle herkesin gülümsemesini sağlıyor. Bülent ersoyda bu efektlerden biriyle görüntülendi. Magazin muhabiri Seyhan Erdağ geçtiğimiz günlerde snapchat uygulamasıyla çekilmiş olan bülent ersoy geyik efektli videosunu paylaştı. Bülent Ersoy videoda “Ama ben geyik olmak istemiyorum, geyiği sevmiyorum, tavşan olmak istiyorum. Sen niye beni böyle çekiyorsun ki” diyor. Sosyal medya kullanıcılarının oldukça ilgisini çeken bu video herkes tarafında oldukça izlendi. Bülent Ersoy 1952 yılında doğmuş bir ses sanatçısıdır. Türk halkı arasında ise diva lakabı ile tanınır. 1974’te Maksim Gazinosu’nda sahne almıştır. 8 yıl sahne yasağı aldıktan sonra tekrardan sahnelerde şarkı söylemeye geri döndü. Bugüne kadar bir çok konuda söylemleriyle dava açılan bülent ersoy hala bazen çok sevilen bazense hakkında bir çok söylemlerde bulunulan bir şarkıcıdır. En son onu şaka yapan bir tv programında izleme imkanımız oldu. Kendisine yapılan şakayı oldukça ağır bir şekilde karşılayan ve pozitfliğinden ödün vermeyen sanatçı bir kez daha gülür yüzünü ekranlara göstermişti. Günümüze kadar 30’a yakın albüm yayınlayan sanatçı aynı zamanda bir çok ses yarışmasında jürilik yapmıştır. Yorumlarıyla insanları bazen ağlatmış bazen sinirlendirmiştir.

İnstagram internet Fenomenleri

Ceren Hindistan’ın Sosyal Meyda Paylaşımı İlgi Gördü

Published by:

Ünlüler yeni sosyal mecralar çıktığından beri her birine üye olarak artık özel hayatlarını da takipçileriyle paylaşmaya başladı. Halkın arasında bu kadar karışan ünlüler aslında insanlar arasında oldukça ilgi gördü. Hayranların sıklıkla takip ettiği, beğendiği ve yorum attığı bu paylaşımlar bazen şaşırtıyor bazen sevindiriyor ve bazense üzüyor. Ünlülerin bir kısmı attığı fotoğraflar ile kendinden her geçen gün çokça söz ettiriyor. Özge ulusoy, hülya avşar ve pınar altuğ bunlardan bir kısmı. Bu ünlülerin içine ise uzun bir süredir Ceren Hindistan’da eklendi. Ceren Hindistan bildiğimiz gibi bir oyuncudur. Yaşadığı ilişkilerle sürekli gündem de olan Ceren Hindistan zor ilişkiler yaşadığını ama bunların yine de herşeye değer olduğunu söylüyor. Soyadının hindistan olmasının büyük sebeplerinden biri ise büyükbabasının hindistandan karsa göç etmiş olmasıdır. Kökenlerinde hintlilik olduğunu sürekli vurgulayan Ceren Hindistan hiç hindistana gitmediğini söylüyor. 1989 yılında doğmuştur ve lisede turizm bölümünü okumuştur. Aynı zamanda 2007 yılında olan güzellik yarışmasında finale kalan adaylardan biridir.

Ceren Hindistan’ın bugüne kadar oynadığı diziler arasında senin uğruna, baba ocağı, saklı hayatlar, sakarya fırat vb. bulunmaktadır. Oldukça güzel bir şekilde karakterlerini canlandıran güzel oyuncu 18 yaşında keşfedilmiştir. En son 2014 yılında aşktan kaçılmaz dizisinde nazlı karakterini canlandıran Ceren Hindistan’ın boyu 1,72 cm’dir. Aşk hayatında şansı pek düzgün gitmese de o bu olaylara gayet olumlu bakıp herşeyin yaşanıp bittiğini ve kendisi için problem olmadığını belirtiyor. Bununla birlikte her erkeğin birbirinden farklı olduğunu ve illa ki birinin diğerine benzemeyeceğini söylüyor. Kariyer hayatında büyük bir çıkış yaratan güzel oyuncu bu yükseliş için sadece güzellik değil aynı zamanda yeteneğinde olması gerektiğini vurguluyor. Kendisi ise hem güzelliğine hem de yeteneğine oldukça çok güveniyor.

Okul hayatından bahsederken kendisinin tam bir erkek gibi olduğunu ve bir gün güzellik yarışmasında ilk 10’un içerisinde olacağını kesinlikle düşünmediğini söylüyor. Keşfedildikten sonra ise biraz bocalayıp sonra tekrardan kontrol altına aldığı yaşamını şu an çok iyi bir şekilde sürdürüyor. Hatta Ceren Hindistan’ın bebeği bile oldu. Yine sosyal medyada paylaştığı fotoğrafı olay yarattı. Doğumunda 20 gün sonra verdiği yukarıda ki güllü pozu tüm kızların kıskanacağı türden. Tam 3300 gül bulunan bu fotoğrafta Ceren Hindistan’ın mutluluğu yüzünden okunuyor

İnstagram internet Fenomenleri youtube

Fenomen Halil Söyletmez Kimdir?

Published by:

Vine, Twitter’ın 2013 Ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz uygulaması. Uygulama kullanıcının maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilir. Ayrıca Dünya’da ve Türkiye’de günlük hayatta kullanılan bir uygulama haline gelmiştir.
Son zamanlarda Vine uygulamasının çoğalmasıyla birlikte Türkiye’de öne çıkan kişiler ortaya çıktı. Özellikle komik, itici, hoş olan videolar daha çok paylaşıldı diye sanıyorum.Halil Söyletmez halkımıza göre; bazıları için itici espriler, bazıları için mükemmel espriler yapmayı başırıyor. Ama en azından emek var demek istiyorum. Ben Halil Söyletmez’in tüm videolarına güldüğümü sanmıyorum ama çoğu videosunu izleyince, arada güldüğünüz illa ki oluyordur.


Halil Söyletmez, ülkemizde sosyal medya fenomenleri arasında vine fenomenleri kategorisinde ilk sıralardaki isimlerden birisidir. Twitter ve sosyal medya aracılığı ile de yayınladığı orijinal esprileriyle de oldukça beğeni toplayan isimler arasındadır. Sosyal ortamlarda çektiği vine videoları ile kısa sürede ünlü olan Söyletmez kısa süre içerisinde sosyal medyada büyük hayran kitlesine sahip olan isimeler arasında yer almaktadır.
Twitter üzerinde 100 bin takipçiye ulaşmasına az kalan ünlü vinefenomeni 600 bin takipçi ile vine ağında en çok takipçisi olan Türk fenomenlerden birisidir. Facebook ve diğer sosyal ağlarda kullanıcı kitlesini kısa sürede artıran ünlü isim youtube üzerinden açtığı kanalda vine videolarını yayınlayarak daha büyük çapta kullanıcıya ulaşma imkanı bulmuştur.
Facebook üzerinde birçok fan sayfası da açılan söyletmez kısa süre içerisinde en ünlü vinefenomenlerinden birisi olmuş ve açtığı internet sitesi üzerinden de hayranları ile çektiği videoları paylaşmaktadır. Halil Söyletmez’invine videoları rekor kırmaya devam ediyor ve çektiği vine videolarını kanallarda paylaşmaktadır.
Herkes onu Vine videolarındaki “Hıamına!” tepkisi ve kameraya vurmalarıyla tanıyor. Peki, kim bu çocuk? Sosyal medyanın hayatına etkisini anlatırken bir hayli güldüren Halil Söyletmez, keyifli sohbetiyle samimi açıklamalarda bulundu. İşte karşınızda Vine Fenomeni Halil Söyletmez!
Kim bu Halil Söyletmez?

Yaşını söylemiyelim. Adana doğumlu. Sosyal medya PR işiyle uğraşıyor. Çeşitli marka ve sanatçılara sosyal medya desteği veriyorlar. Lise mezunu. Liseden sonra üniversiteye gitmedi; çünkü başaramayacağını biliyordu. Liseden sonra hemen iş hayatına atıldı. Üniversite hayali bile kurmadı.

internet Fenomenleri youtube

Mükemmel Sesiyle Youtube Fenomeni Onur Koç

Published by:

onur koç kimdir?
Karadeniz`in genç yeteneklerinden internetin sağladığı kolaylıkla çok kısa sürede tüm dünyaya sesini duyuran genç sanatçı söylediği şarkıları bir video kanalında yayınlayarak tanınan sanatçılar tarafın`dan keşfedilmeyi beklerken Türkiye`nin en meşhur sanatçıları arasında yer alan Rafet El Roman`ın dikkatini çekmeyi başarmıştır.Rafet El Roman Onur Koç`un başarısının farkına vararak onu Veliaht yarışmasına hazırlayıp çok iyi bir çıkış yapmasını sağlamıştır.Bir çok kişi tarafından çok begenilmiştir.1992 yılının 12 Şubat akşamı Trabzon’un Faroz adlı mahallesinde dünyaya geldi.Çok kücük yaslarda tanısmıstı müzikle.Tvlerden radyolardan duydugu sarkıları taklit etmekle baslamıstı önce herseye.


Sonra kendi benliginin farkına vardı ve her gittigi her kaldıgı yerde farklılıgını göstermeye başladı.
12 yaslarında hiphop müzigiyle tanısmıs , küçük bir grup ile break dans calımalarına baslamıstır.
15inde gitar ögrenmek isteyip kursuna yazılmıs, ama hayal kırıklıgına ugramıstı . 2 gün gidip bırakmıstır kursu , ögrenemeyecegini anladıgı için. 6 ay duvarda asılı kalan gitarını eline tekrar aldıgında ‘ben bu gitarı çalıcam’ diyormuş. 1 ay boyunca sabah aksam demeden gitar ile bir bütün olmustu elinden düşürmüyormuş. Ama sonunda mutlu sona ermisti , zor da olsa..
2008 yılında Mr.sekban’ın yardımıyla 10 bestesi Onur Koç’a ait olan ‘hadi sana elveda’ adlı küçük bir albüm yaptı.
Begenilmis olmalı ki gerek 2.si istendi. Uzun süren çalımalardan sonra ‘Biz Olmasak Da’ adlı bir albüm daha yaptı.Şuanda 30a yakın bestesi bulunmaktadır.
İnternette veya baska yerlerde Oguzhan Kocun kardesi-akrabası oldugu söyleniyor. Oguzhan koç ile sadece soyad benzerlikleri vardır ..
Böyle dogdu böyle geldi buralara kadar . Yaptıgı işi çok seven biri oldugu için bu kadar tutuluyor. Kendisinin hayran kitleleri genç kızlar genelde ee Onur Koç yakışıklı çoçuk sonuçta.Onur Koçun başarısına katkıda bulunmak için hayranları şarkılarını sosyal ağ üzerinden paylaşımlarda bulunmaktadır.Bu yeteneğiyle daha yüksek yerlere gelicegine inanıyoruz ve başarılarının devamını dileriz.
Onur Koç un
kilosu: 60
boyu :175cm
göz rengi :kahverengi
saç rengi:siyah
burcu:kova
meslegi: şarkıcı

internet Fenomenleri youtube

Youtube Fenomeni Orkun Işıtmak Kimdir?

Published by:

Birbirinden ünlü starlar ve şarkıcıların dışında kendisini sosyal medya üzerinden tanıtmış ve gençlerin ilgisini hatta her kesimden insanın ilgisini çekmiş bir çok fenomen mevcut. Bunlar gerek bilgileri ile, gerek yetenekleri ile ve gerekse komik videoları ile herkesi kendilerine hayran bıraktılar. Çünkü insanlar bu kadar mutlu ve içten insanları oldukça çok seviyorlar. Orkun ışıtmak da bu fenomenlerden beri. Youtube sitesinin sunduğu imkanlar ile her yaşadığını bizlere gösteren orkun oldukça sevimli ve komik biri. kendisine ait videolar çekip hem güldüren hem de ilginç deneyimler yaşamamızı, gitmediğimiz yerleri görmemizi sağlıyor. Aslında bu hem orkun için hem de bizim için oldukça ilginç bir deneyim oluyor.


1996 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Üniversitesinde, İtalyan Dili ve Edebiyatı okumakta olan orkun ışıtmak Youtube oyun videoları atarak başlamıştır. 1 Milyon aboneye ulaşmıştır. Oyunları ilk başlarda korku oyunlarıydı fakat orkun sonrasında youtube attığı video formatını değiştirip kendine ait her türlü anıyı, komik videoları atmaya başlamıştır. Yaptığı parodilerle güldüren, hayvanlar ile yaşadığı korkunç anlarıyla yürekleri ağıza getiren ve bilgilendirici videolarıyla şaşırtan orkun ışıtmak her türlü sosyal medya da bulunabilir. Göz rengi Kahverengidir. Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur ve sonrasında istanbula üniversite okumaya gelmiştir. Aynı zamanla orkun ışıtmak o kadar ünlenmiştir ki basında bile yer almıştır. Ruhi Cenet’e yaptığı şakasıyla show tv ana haberde yer almıştır. Kristal Elma’da “Şöhretin Yeni Yüzü” panelinde kendisine sorulan sorulaır yanıtlanmıştır. CNN Türk ile röportajı mevcuttur. Orkun , “Yabancı Şarkılar Türkçe Olsaydı” serisi ile ünlenmiş, “Danza Kuduro” yu Türkçe’ye 3 Adam ile birlikte çevirmiş ve programa konuk olmuştur. Aynı zamanda Esquire dergisine röportajda vermiştir. Metroyla yarıştığı videosu ile o kadar ilgi çekmiştir ki bu video yine show tv ana haber bültenine çıkmıştır.
İnstagram adresi http://www.instagram.com/orkunisitmak .
Twitter adresi https://twitter.com/orkunisitmak .
Youtube adresi 1 https://www.youtube.com/user/ThePersica .
Youtube adresi 2 https://www.youtube.com/channel/UClMWr36fdau7kJK5Z7m2-XA .
Kendi blog sitesi http://www.orkunisitmak.com/ .

İnstagram internet Fenomenleri vine

Vine İle Ünlenen Fenomen Halil İbrahim Göker

Published by:

Halil İbrahim Göker, günümüzde son dönemlerde vinefenomenlerinden birisi olmayı başaran isimler arasında yer almaktadır. Annesi ve babasıyla birlikte Çorum’da yaşayan Göker daha sonra İzmir’e taşınmıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünde eğitim gören fenomen çektiği vine videoları ile kısa sürede ünlü olmayı başarmıştır.
Çektiği vine videoları yaklaşık 450 tane olduğunu söyleyen Halil İbrahim Göker’in şimdilerde ise vineprofili üzerinden yaklaşık 450 bin takipçisi bulunmaktadır. Halil İbrahim Göker tutmayan vine videolarının da olduğunu söylemektedir. Bu tür vine videolarını profilinde barındırmayıp facebook üzerinde yayınladığını söylemektedir. Vine üzerinde iphone ve samsunggalaxy cihazlarının etkilerinden bahseden Göker vine çekmek için iphone cihazının daha etkili olduğunu da söylemiştir.
Ayşe Hutun isminde bir twitter fenomenin ilk olarak revine yapması üzerine vinefenomenliğinin başladığını söyleyen Göker daha sonra birçok kişinin kendisine gel birlikte fenomen olalım teklifinde bulunduğunu ifade etmektedir. Halil İbrahim Göker çektiği vine’lar ile vine fenomenliğine devam etmekte ve her geçen gün sosyal ağlarda takipçisini artırmaktadır.

Vine, Twitter sitesinin 2013 yılının ocak ayında kullanıma sunduğu ücretsiz olarak kullanılan bir uygulamasıdır. Uygulama kullanıcının maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden çekilen her video Facebook ve Twitter üzerinden paylaşılabilir. Çekilen videolar ve şahane arayüzü ile bu uygulama Dünya’da ve Türkiye’de günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. Twitter 27 Ekim 2016 tarihinde uygulamanın ne yazık ki kapatacağını duyurmuştur. bununla beraber aykut elmas, halil ibrahim göker gibi vine fenomenleri artık videolarını facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarından paylaşacaklardır.

internet Fenomenleri Net Güzeli Twitter

Düşündürücü Sözleriyle Fenomen Olan İstiklal Akarsu

Published by:

Her geçen gün geçtikte sosyal medya fenomenlerinin sayısı büyük bir hızla artıyor. Bunun sebebi artık gündelik konularda bir çok kişinin görüşünü halk olarak takip etmemiz veya insanların söyledikleri şeyler ile gülmeye çalışmamız. Twitter, instagram veya facebook gibi sosyal medyalarda insanlar siyasi, sosyal veya bildiği bir çok bilgiyi başka insanlarla paylaşıyor. Böylece hem başka fikirlerden ilham alıp hemde fikir sahibi oluyoruz. Bunun en iyi örneğini nat geonun türkiye twitter adresinden alabiliriz. Bazen paylaştığı fotoğraflarla içimizi ısıtan bazen ise bilgi dolu yazılarıyla beynimizi dolduran bir hesap. Bunların dışında öyle insanlar var ki düşünceleri ile dikkat çekiyor. Bunlardan biri ise Twitter’da fenomen olan İstiklal Akarsu. istiklal akarsu oldukça gniş bir düşünceye sahip bir fenomen. 1976 yılında İstanbulda doğmuştur. Marmara Üniversitesi’nde iktisat okumuştur.

Fakat istiklal akarsu bu bölümü değil de bunun yerine yazmayı tercih etti. Her geçen gün yazıları öyle bir beğenildi büyük bir fenomen haline geldi. 2008 yılında kendine bir blog açarak buralarda düşüncelerini oldukça samimi bir dille anlattı. 2007 yılında bir arkadaşının tavsiyesi ile twitterla tanıştı ve sonrasında ise bu onu büyük bir tanınmaya götürecekti. Hatta o kadar ünlü oldu ki artık kendi bir kitap çıkarma zamanı gelmişti. Bir kitap iki kitap derken, kendi yazdığı yazılardan oluşan bir çok kitap çıkardı. Bıunlar Ben Bir Alex Değilim, Olur Öyle ve Olsa Dükkan Senin kitapları vb. Hatta twitterdaki diğer fenomenlere istiklal akarsuyu sorduklarında cevapları aynen şöyle oluyor; “İstiklal, önce Twitter’dan tanıdığım, sonra etkinliklerde karşılaştığım, ama her karşılaşmada mutlaka sohbet ettiğim bir arkadaş, arkadaş demeye de dili varmıyor insanın, doğuştan dostmuş gibi bir hali var, her zaman samimi ve kendine özgü bir heyecan sahibi. Timeline’da ne zaman tweetini görsem mutlaka okurum ve hiç hayal kırıklığına uğramam. Tartışmasız Twitter’ın önemli parçalarından biridir. (Nafer Ermiş)” veya “Henüz fenomenliğin ayağa düşmediği dönemlerden beri takip ettiğim, örnek aldığım bir insandır kendisi. Herkese hitap edebilen mizahıyla ailemizden biri, adeta bir enişte gibi bir sıcaklık yayıyor. Kolay vazgeçilebilecek bir kalem değil. (Okan Vardarova)”. Böylece istiklal akarsu artık insanların kitaplarını imzalatmak için sıraya girdiği bir yazar. Hatta istiklal akarsuya yazar demek oldukça az olur.

 

İnstagram internet Fenomenleri vine

KOMİKLİĞİYLE ÜNLENEN FENOMEN AYKUT ELMAS

Published by:

İnternette ve sosyal medyada binlerce insanlar paylaşım yapıyor ve bu paylaşımlar kah güldürüp kah ağlatıyor. Bazen de oldukça düşündürüyor. Bu insanlar bazıları paylaşımlarıyla o kadar ünleniyor ki televizyonlarda oyunculuğa başlamak için teklif bile alıyorlar. Bunlardan biri de Aykut Elmas. Aykut elmas ilk olarak ünlenmeye vine adlı uygulamayla başlamıştır. Vine, Twitter’ın 2013 Ocak ayında ücretsiz bir uygulamadır.. Vine üyelerinin, maksimum 6 saniyelik kısa videolar çekebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu videolar facebook veya twitter üzerinden de paylaşılabilir. İşte bu vine uygulamasında kısa kısa videolar çekerek komiklikleriyle ünlenen aykut elmas, başta kızların olmak üzere herkesin beğenisini kazanmıştır. Çünkü her kesimde insanı anlatan, gerçekten herşeyi olduğu gibi yansıtan bu videolar insanlar için yapmacık değildi. Aykut elmasın ise havalı olmayan, merhametli ve bizim gibi insanlardan oluşu özellikle genç, yaşlı herkesi kendisine izlettirdi.

Aykut elmas vineda paylaştığı videoları instagramda da paylaştığı bir hesabı var. Artık daha çok instagramda video paylaşıyor. İnstagramda tam 1,9 milyon takipçisi vardır. Ve bu zamana kadar 543 gönderi yayınlamıştır. Twitter’da ise www.twitter.com/onudabitirin adresinden ulaşabileceğiniz aykut elmasın instagram hesabının adı @4uncutekil . 1991 yılında Kütahya’da doğmuştur. Memur bir babası vardır. ikinci çocuk olarak dünyaya gelmiştir. Tavşanlı Atatürk Anadolu Lisesi’nde okumuştur. İzmir de Ege Üniversitesin de Halkla İlişkiler Bölümünde 3. Sınıfı okumaktadır. Kendisi gibi oldukça tanınan en yakın arkadaşları İbrahim Göker ve Uğur Can Akgül’dür.  Oldukça yakın olan üç arkadaş hep beraber de video çekip paylaşım yapıyor. Volkan diye bir arkadaşının aykuta bu tarz videoları izletmeye başlaması ile sosyal medya macerasıda başlamıştır.  Oyunculuk eğitimi almamıştır. İzmirde bir öğrenci yurdunda kalmaktadır.  TRT’de belli projelere dahil olmuştur. Hala yeni yeni videoları gelen aykut elmasla yapılan röportajda kendisinin videoları çekmek için araştırma yaptığını, özellikle konu aradığını söylüyor. Ayrıca bir videoyu çekmesi 15-20 dakikasını aldığını ve konsept çalıştıklarını söylüyor. Bunun dışında aykut elmasın kadın hayranları da oldukça fazla. Her genç kız aykut elmasın sevgilisinin olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Bilinenlere göre aykut elmasın şimdilik bir sevgilisi yok.

Kapalı havalara isyan eden O adam

A video posted by Aykut Elmas (@4uncutekil) on

İlişki durumuyla ters orantılı kısmet potansiyeli w/ @ugurcanakgul

A video posted by Aykut Elmas (@4uncutekil) on

internet Fenomenleri youtube

Youtube’da Çok Komik Fenomen Üçlü

Published by:

Youtube, hızla büyüyen, videoların içerisinde bulunduğu ve oldukça girilen bir sosyal mecradır. youtube sayesinde insanlar anılarını, çektiği videoları paylaşıp veya bir çok komik, bilgi verici videolar izleyip eğleniyorlar. Merkezi Amerika daki Kaliforniya şehrindedir. 15 şubat 2015 ylında 3 kişi tarafından kurulmuştur. Bunlar Steve Chen, Chad Hurley ve Jawed Karim. Hurley Indiana University of Pennsylvania üniversitesinde tasarım, Chen ve Karim ise University of Illinois at Urbana Champaign üniversitesinde bilgisayar bilimi bölümünden mezun olmuştu. Kasım 2006 da google tarafından 1.65 milyona satın alınmıştır. Youtube kullanıcıları için oldukça keyifli bir yer. Videolar yükleyip bunları paylaşıp, aynı zamanda izleme imkanınız var. Youtube üyesi olmayan kişiler sadece burada yayınlanmış videoları izleyebilirler. Üye olan kişiler ise kendi kanallarını oluşturup burada videolarını paylaşabilirler. Eğer 18 yaşından küçük iseniz bazı videoları izleyemezsiniz. Artık youtube canlı yayın imkanı veriyor. Yani o an yaşanan ne var ise abonelerinizle paylaşabiliyorsunuz. Bir periscope gibi düşünülebilir. İlk YouTube videosu sitenin kurucularından olan Jawed Karim’in San Diego Hayvanat Bahçesi’nde çekip sonrasında sitede paylaştığı Me at the zoo isimli videodur.

Youtube’nin bu denli hızlı bir büyüme yakalaması sadece dünyada değil ülkemizde de oldukça etkili oldu. Türkler kendilerine ait kanal açtılar ve video paylaşıp aynı zamanda para kazandılar. Bu kanallardan biri de “kafalar” adlı youtube kanalı. Bu kanalın kurucuları Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Atakan Özyurt’tur. Oldukça komik ve merhametli olan bu 3 arkadaş yaşadıkları anıları, birbirinden farklı yerleri ve kendilerinin oluşturduğu komik videoları ile dikkat çekiyor.  Yıllar önce yolları rastlaşan bu 3’lü güzel bir fikir ortaya atıp bir youtube kanalı oluşturmuşlar ve şimdi 1.049.301 aboneleri var. Git gide hızla büyüyen bu kanal insanların oldukça gülmesini sağlıyor. “Atakanı canlı canlı gömdük”, “100 bin tl ile bir gün geçirmek” videoları ile dikkat çeken bilal, fatih ve atakanın en çok izlenen ve komik görülen videoları kışkırtma serileridir. Kışkırtma dedikleri şey ikisinin diğer arkadaşına yaptıkları oldukça kötü şakalardır. Ve şaka yapılanın kesinlikle haberi yoktur. Oldukça acımasız olan bu şakalarda sıra elbe diğerlerine de dönecektir.