Net guzeli » Şubat 20, 2017

Daily Archives: Şubat 20, 2017

İnstagram internet Fenomenleri

Ünlülerin Sevgililer Günü Nasıldı Neler Paylaştılar

Published by:

Ünlülerin Sevgililer Günü Nasıldı Neler Paylaştılar

Sevgililer Günü, insanların sevgi ve dostluk hislerini sergilediği bir zamandır. Birçok ülkede hatta dünya çapında kutlanır ve her yıl 14 Şubat tarihindedir.
İnsanlar bu günde ne yapar? Dünyanın dört bir yanında sevdikleri insanlara sevgilerini göstererek Sevgililer Günü kutlanır. Bazıları sevdiklerini bir restoranda romantik bir akşam yemeğine çıkarırken, başkaları evlilik teklifi etmek evlenmek için bu günü seçebilirler. Sevgililer Günü’nde birçok kişi tebrik kartları, çikolatalar, mücevherler veya çiçekleri, -özellikle de gülleri- eşlerine veya sevgililerine verir. Ayrıca, bazı sosyal çevrelerde ve kültürlerde arkadaşlara sevgi göstermenin tam zamanıdır. Örneğin, Finlandiya’daki Sevgililer Günü “Yalnız romantizme odaklanmak yerine tüm arkadaşları hatırlamakla” ilgilidir. “Arkadaş Günü” diye bilinir. Guatemala’daki Sevgililer Günü Sevgi ve Dostluk Günü olarak bilinir. Restoranlar, oteller ve alışveriş merkezleri yılın bu zamanlarında yoğunlaşabilir. Sevgililer Günü’nün kökenleri net değil fakat birçok kaynak, bunun 14 Şubat’ta veya yakınlarında ölen Romalı rahip olan St Valentine’in hikayesinden kaynaklandığına inanıyor. Sevgililer Günü ilgisi, önce Amerika Birleşik Devletleri’nde ve daha sonra Kanada’da yaygınlaştı. Kalpler, kırmızı ve pembe renkler, güller, eros heykelleri, eros yay ve okları Sevgililer Günü’nde romantizm ve sevgi duygusunu sembolize eder. Eros genellikle yay ve oklu küçük kanatlı bir figür olarak tasvir edilmiştir. Aşık olan insanların bazen “Eros’un okuyla vurulduğu” söylenir.
Bu önemli günde ünlülerde bir çok paylaşımda bulundular. Hepsinin oldukça şık giyindiği kıyafetler göz kamaştırdı. Sosyal medya paylaşımları bir çok yorum ve beğeni aldı. Sabırsızlıkla beklenen sevgililer gününde ünlüler genellikle evlerinde sevdikleriyle veya eşiyle oturmayı tercih ettiler. Ufak bir pasta vb. şeylerle kutlanan sevgililer günü ünlüler için oldukça durağan geçti.