İnstagram internet Fenomenleri

İnstagram Moda Fenomeni Chiara Ferragni

instagram dünyası fenomenleriyle birlikte büyük bir hızla ilerliyor . Birbirinden farklı kombinlerin, çeşitli butiklerin ve en önemlisi birbirinden güzel yakışıklı fenomenlerin bulundupu bu mecra 500 milyon kullanıcısıyla 2017 senesine girdi. Moda tutkunu kadınların ellerinden düşmeyen telefonların sebebi ise şık tasarımlarıyla birbirinden göz alıcı kıyafetlerin bulunduğu instagram. Modaya yön veren insanlar 2017 senesinde de tam gaz bir şekilde şıklık yarışı yapıp rekabetlerini kat kat arttırıyorlar. Bu tasarımları ise değişik şekillerde kombinleyen ünlüler ve fenomenler hem bloglarında bunlara yer veriyor hem de instagram hesaplarında bunları paylaşıyor. Bu tarz fenomenlerden biri de Chiara Ferragni. 7 mayıs 1987 yılında italya cremona da doğan fenomen artık dünyaca ünlü bir moda tasarımcısı. 10 dolarlık basit bir blog ile bu işe başlayan Chiara Ferragni şimdi ise milyonlar kazanıyor. Guess markasında model olarak çalışmaktadır ve aynı zamanda yine aynı markada sözcüdür. The blond salad Chiara Ferragni’nin sitesinin yani blogunun adıdır. Bir de the blond salad adında kitabı vardır.

Mart 2011’de New York onu “Yılın büyük çıkış yakalayan starlarından biri” olarak göstermiştir.2011 yılında blogu 1 milyon tekil ziyaretçi almıştır. Aralık 2013’te Steve Madden ile ilkbahar 2014 ayakkabı tasarımı için işbirliği yapmıştır.önceki işlerinde Christian Dior, Louis Vuitton, Max Mara, Chanel, Tommy Hilfiger, Runny Green Booghers, J Brand ve Seven for All Mankind ile çalışmıştır. Bunlar dışında sunuculukta yapan ünlü blogger kırmızı halıda da boy göstermiştir. Project runway adlı programa da konuk olmuştur. 7 eylül 2014 yılında Chiara Ferragni Bloglovin ödülünü almıştır.


İnstagramda tam 7,8 milyon takipçisi ve 15.836 gönderisiyle kendine hayran bırakan bu ünlü model büyük bir çıkış yakalamış ve gün geçtikçe de ilerlemeye devam ediyor. İnsanlar onu büyük bir zevkle takip ediyor, paylaştığı gönderileri beğenip yorum yapıyor ve hatta kendi anlarında bile paylaşıyorlar. Chiara Ferragni’nin bu kadar sevilmesinin ve sıkça takip edilmesinin sebeplerinin başında kesinlik bu kadar modaya düşkün, bu kadar eğlenceli ve bir o kadar da güzel olması yatıyor. Her senenin trendlerini takip edip, yeni makyaj modelleri ortaya sunup ve muhteşem güzelliğiyle bunları sergileyip de kim fenomen olmamış ki