İnstagram internet Fenomenleri Net Güzeli

Lady Gaga’nın Paylaşımı Türkiye’de Çok Konuşuldu

Ünlü sanatçı Lady Gaga geçtiğimiz haftalarda @gagadaily adlı instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla özellikle türkiye’de çokça konuşuldu. Peki ülkemizde bu fotoğrafın bu kadar konuşulmasının sebebi neydi?

Paylaştığı fotoğrafta bozkurt işareti yapan ünlü isim türklerin şaşkın ifadeleriyle yorumlandı. Hal böyle olunca en dikkat şey sadece eli olmuştu. Belki de lady gaga bu işareti başka bir anlamda yapmıştır, kimbilir! 1986 doğumlu Söz yazarı ve şarkıcıdır. Pop ikonu Lady Gaga’nın ilk albümü ‘The Fame’, ‘Just Dance’ ve ‘Poker Face’ şarkılarından oluşuyordu. The Fame Monster eseri için Grammy e aday gösterildi. New York Üniversitesi Tisch Sanat Okuluna devam etti.  Orda müzik okudu ve şarkı yazma becerileri kazandı. İlk albümü ” The Fame” büyük bir başarıydı. ve tek başına “Poker Face” hemen hemen her ülkede, listelerin üst sıralarında yer aldı. Lady Gaga, o tarihten itibaren Tony Bennett’le bir işbirliği yaptı. Amerikan Korku Hikayesi dizisindeki performansı da dahil olmak üzere sonraki albümler için beğeni topladı ve Kontes rolüyle Altın Küre kazandı. Gaga, 4 yaşına kadar piyanoyu çalmayı öğrendi. 11 yaşındayken Manhattan’daki Juilliard Okulu’na kabul edildi. ilk performansını 14 yaşında New York’ta bir gece kulübünde gerçekleştirdi. 2007’de 20 yaşında Gaga Britney Spears de dahil olmak üzere diğer sanatçıların söz yazarı olarak çalışmaya başladı. R & B şarkıcısı Akon , Gaga’yı “Lady Gaga ve Starlight Revue” adlı yaratıcı bir gösteri yaparken keşfetti. Lady Gaga’nın ilk single’ı “Just Dance”, 2008 yılının başında radyoda çaldı. ” The Poker Face” ve “Just Dance” şarkıları onun şöhrete kavuşmasını sağladı. Her iki şarkı da Lady Gaga’nın albümünün çoğunu yazan Akon’un bağlı şirketi RedOne tarafından üretildi.

Gaga, ertesi yıl, sekiz şarkının bulunduğu The Fame Monster adlı bir albüm çıkardı ve onu 2011 yılında çıkardığı Born This Way izledi . 2013 yılında Lady Gaga üçüncü stüdyo albümü Artpop’u piyasaya sürdü . Ekim 2016 yılında, Gaga’nın beşinci stüdyo albümü Joanne çıktı. Gaga, yapımcı Mark Ronson ile işbirliği yaparak Gaga doğmadan önce hayatını kaybeden babasının kız kardeşi Joanne Germanotta’nın adını taşıyan bu albümde bir bakıma kendi hayatından satırları paylaştı.