İnstagram internet Fenomenleri

İnstagram’ın Ünlüler Hayatındaki Etkisi

Instagram’ın artık her gün 70+ milyondan fazla fotoğraf içeren 300 milyonun üzerinde kullanıcısı var . 2014 yılında, etkin kullanıcılarda +% 47 büyüme ve 2014’te en büyük büyüyen sosyal medya ağlarında 3. sırada yer alan instagramın üye sayısı% 32 arttı. Instagram’ı kullanarak, özellikle modeller kendilerinin fotoğrafını burada gösteriyorlar.


Genellikle, bir derginin sayfasında veya TV’de modeller görürüz. Şimdi, modeller, hayranlarının gerçek yaşantılarına bir göz atmalarına izin veriyorlar. Instagram giderek daha popüler hale geldi ve modeller sosyal ağları kendilerini ifade etmek için kullanıyorlar. Modeller, moda markaları, tasarımcılar, dergiler, diğer ünlüler lüks yaşam biçimlerini destekliyorlar. Ünlülerin hayatlarına kişisel perspektiflerinden bakmamıza ve kişisel olarak sundukları içeriğe kendi görüşlerimizi yapmamıza imkan sağlıyorlar. En çok takipçileri olan modellerden bazıları;
Kendall Jenner – 20,2 milyon takipçi
Cara Delevingne – 9.8 milyon takipçi
Adriana Lima – 4,3 milyon takipçi
Gigi Hadid – 2,1 milyon takipçi
Karlie Kloss – 2 milyon takipçi
Chrissy Teigen – 1.8 milyon takipçi
Coco Rocha – 895, 000 takipçi

En çok takip edilen markalar;
Victoria Secret
Estee Lauder
Balmain
Moschino
Vogue/ Teen Vogue
Disney

Peki sosyal medyayla gelen modellik nedir? Ünlü moda fotoğrafçısı Nigel Barker son zamanlarda moda endüstrisini değiştiren modellere ve sosyal medyanın modelliği nasıl değiştirdiğine değinen bir kitap yazdı. Modellerin artık bir iş hayatı umut etmek zorunda olmadığını, sosyal medya sayesinde zaten bir hayran kitlesi oluştuğunu söylüyor. New York Post Barker’a göre Rocha şöyle diyor: “aslında bir modelin cephaneliğinde bir araç olarak sosyal medyayı kullanmak olmalı. Tasarımcılar bir modeli satın almak istediklerinde, sözleşmelere onların sosyal medyasından erişmek zorunda kaldıklarını yazıyorlar. modelleme şimdi böyle işliyor. ” diye ekliyor. Bir başka iddia, ünlü olan modeller, model olan ünlüler… Sosyal medya, bir modeli şöhret haline getirebilir ve daha sonra marka ve moda evleri tarafından model olarak seçilirler. Model, sosyal medya aracılığıyla ünlüye dönüşür. Calvin Klein son zamanlarda Justin Bieber’i en yeni model olarak kullanırken, Vogue son zamanlarda Kim Kardashian’ı ve Kanye west’ı dergi kapağı için kullandı ve 500.000 fazla ürün sattı. İnstagramda birde dikkat çeken model dostluklarıdır. Genellikle Instagram’da modeller, -Kendall ve Oliver tarafından örneklendiği gibi- boş zamanlarında diğer modellerle resimlerini paylaşıyorlar. Halk bu dostluklardan etkileniyor. Ünlüler arası arkadaşlık sosyal medyada büyük bir etki yaratıyor. Kendall Jenner ve özellikle Cara Delevingne arasındaki dostluk artan miktarda hayran kitlesine ulaştı.